Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Beylikdüzü Radyofrekans

Beylikdüzü Radyofrekans

Beylikdüzü Radyofrekans

RADYOFREKANS YÖNTEMİ NEDİR

            Bu yöntem bir zayıflama yöntemidir. Bu yöntemde ısı kullanılmaktadır. Isının vücutta oluşturduğu dalgalar ve frekanslar vasıtasıyla titreşim gücünden faydalanarak kontrollü zayıflama gerçekleştirilmektedir. Son dönemlerde sık olarak kullanılmakta olan zayıflama yöntemidir. Çeşitli egzersizler, diyetler, doktor kontrollerinden sonra dünya kadar haplar ve çaylar denenmiş olmakla birlikte son çare olarak uygulanan bu yöntem ile etkili sonuçlar elde edilmiştir.

            Ayrıca bu yöntemin sadece zayıflamak için etkili olduğunu söylemek de büyük haksızlık olur. Kas, eklem ve sinir bölgelerinde oluşan ağrılara kesin çözümler üretilmesini sağlayan radyo dalgaları bel, eklem ve sinir bölgelerindeki ağrılara iyi gelmektedir. Bir tedavi yöntemidir ve son yıllarda çok tercih edilmektedir. Makine radyo dalgaları vasıtasıyla yüksek titreşimler yayarak bölgeyi ısıtıp magnezyum, potasyum, sodyum ve kalsiyum minerallerini açığa çıkarmaktadır. Bu durum enerjiyi açığa çıkararak ısıyı yayar.

 RADYOFREKANS YÖNTEMİ NASIL UYGULANIR?

            Yöntem yalnızca zayıflamak istediğiniz bölgeye ya da ağrı duyulan bölgeye uygulanır. Yani bölgesel bir uygulamadır. Herhangi bir kablo aracılığıyla iğnenin ucuna verilen dalgalar bölgeye uygulanarak bölge ısıtılır ve enerji açığa çıkar. O bölgedeki sinirlere müdahale edildiği için sinirlerde gevşeme ve ağrılarda azalma gerçekleşir. Bu yöntem bir kaç seans uygulandığı taktirde ağrıların iyileşme garantisi verilmektedir.

 YÖNTEM KİMLERE UYGULANMAZ?

            Yöntem çeşitli kronik rahatsızlıkları olan hastalar harici herkese uygulanabilir. Bölgedeki aşırı ısıtma ve yayılan radyoaktif dalgalardan dolayı hastalığın yüzeye tekrar çıkma ya da depreşme korkusundan dolayı uygulanmaması ya da doktor raporuyla uygulanması uygun görülmektedir. Uygulanamayacak rahatsızlıkları şöyle sıralayabiliriz: epilepsi, böbrek yetmezliği, Parkinson hastaları, MS hastaları, metal protez taşıyıcıları, kalp pili taktıranlar, hamileler ve kanser hastalarına uygulanamamaktadır.

 YÖNTEMİN AVANTAJLARI NELERDİR?

            Öncelikle cerrahi bir yöntem değildir ve uygulamadan 1 saat sonra hasta dilediği gibi gelebilir, eğlenebilir vakit geçirebilir. Uygulamaya yalnız gelebilir ve uygulamadan sonra da evine geçip dinlenebilir. Tamamen güvenlikli ve kolay bir işlemdir ve sadece ağrı olan bölgeye uygulama yapılmaktadır. Bu sebeple hasta asla zarar görmez. Vücudu sağlıklı olduğu müddetçe değişik bir tepkime vermez ve olumsuz etkilenmez. Yöntem bölgedeki ağrılara iyi gelirken zayıflama ve gerginleşmeye de yardımcı olur. Sadece yağları eritme işlevi görmez. Aynı zamanda gergin bir vücuda sahip olabilirsiniz. Selülitlerinizi yok ederek kısa sürede pürüzsüz bir görüntüye kavuşma imkanı yakalayabilirsiniz. Üstelik yaşlanmaya karşı da oldukça duyarlı ve etkili bir yöntemdir. Denemenin her hangi bir sakıncası yoktur.

 UYGULAMADAN SONRA NE OLUR?

            Uygulama, bölgenin büyüklüğüne göre 15 dakika ile 60 dakika arası değişmekte olan uygulama süresine tabidir. Bölgenin durumuna göre seans sayısı ise 10-15 arası değişmektedir. Uygulama sonrası hissedilen hafif gerginlikler ve kızarıklıklar bir kaç gün içinde geçmekle birlikte günlük rutin işlerinize hiç bir engel teşkil etmemektedir. Ayrıca uygulama deri altının sadece 2 cm aşağısına uygulandığı için iç organlara da hiç bir zarar vermez. Kısa sürede iyileşen kızarıklık ve gerginlik hissi sayesinde rahatlarsınız.

Yazı ile ilgili Tepki İfadeniz

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Sosyal Hesaplarda Paylaş

Önceki Yazılar
Beylikdüzü Presso Terapi
Sonraki Yazılar
Beylikdüzü Ağda

0 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir