Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Beylikdüzü Presso Terapi

Beylikdüzü Presso Terapi

Beylikdüzü Presso Terapi

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Nedir?

            Göğüs bölgesinden ayaklara kadar bir kişinin tüm vücudunu kuşatan ve özel programlara göre belirlenen basınç vasıtasıyla kan akışını ve vücuda verilen kan akışını artıran bir hava yastığı tarafından uygulanan bir masaj yöntemidir. Özellikle Karboksiterapi, Mezoterapi ve Lipoliz gibi bölgesel inceltme ve selülit tedavileri ile kombine edildiğinde, tedavilerin başarı oranı artar. Bu uygulamaya Lenf Drenajı denir.

 (Lenf Drenaj) Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

            (Lenf Drenajı) başvurusunun planı, doktorun beklentisi doğrultusunda belirlenir. Hasta göğüs bölgesinden ayaklara kadar tüm vücudu kaplayan bir (lenf drenajı) airbrush’a konur. Farklı bölümlerden oluşan hava yastığının belirli sırasıyla şişen ve inen kontrollü ve ritmik hareket mekanizması ile tedavi sağlayan basınç terapisi vücuda verilmektedir.

 (Lenf Drenaj) Uygulamasından Hangi Alanlarda Fayda Sağlanır?

 – Birikmiş ödemlerin bedende ortadan kaldırılması,

 – Vücuttaki biriken toksinlerin atılması,

 – Bölgesel inceltme,

 – Vücut sıkma,

 – Selülit tedavisi,

 – Deriye canlılık getirmek için kan dolaşımı sanatına bağlı olacak alanlarda fayda sağlar.

 Lenf drenajının faydaları;

 – Lenfatik dolaşımı hızlandırır

 – Kan dolaşımı hızlanır

 – Selülit oluşturan interstisyel biriken yağlar, lenf sistemine katılarak vücuttan atılır. Bu selüliti azaltır.

 – Kavitasyon gibi yağın uygulanmasından sonra parçalanan yağın çıkarılmasına yardımcı olur.

 – Hücreler daha fazla oksijen alıyor. Cilt canlı.

 – Vücutta biriken istenmeyen maddelerin ortadan kaldırılması vücuttan hızlanır. Detoks etkisi.

 – Masaj etkisi vücudu rahatlatır.

 Lenf Drenajı Kime Uygulanabilir?

            Aşırı dolaşım bozukluğu olanlar ve dolaşım bozukluğu gelişmiş olanlar hariç herkes istihdam edilebilir.

 Lenf Drenajı ne zaman kullanılabilir?

            Selülit probleminde kilo probleminde lenfatik akışı düzenlemek için gevşek kas dokusunun ve vücut gerginliğinin düzeltilmesinde variköz damarlar, ödem (su toplama) ve gebelikten sonra sarkma kullanılabilir.

 Lenf drenajı ile kaç kilo gidebilir?

            Lenf drenajı tek başına kilo vermeyi sağlayan bir cihaz değildir. Etkili olmak için kilo kaybı veya bölgesel inceltme programlarında kullanılabilir.

 Lenf drenajı na kaç seans gitmeliyim?

 Kaç seans yapılabilir, ancak uzmanlarımız ön incelemeden sonra karar vereceğiz.

            Lenf Drenajı, Selülit, bölgesel kilo kaybı ve vücut sıkma programları. Selülitin ilk fazında ve hafif bölge yağlarında tek başına programlarla kombine edilen gelişmiş selülit ve bölgesel yağlarla birlikte uygulanabilir. Diğer programlara eklenen lenf drenajı, bitki etkisini ve kalıcılığını artırır. Bir lenf drenaj cihazı ile yapılan bu yöntem, ayakuçlarından bel bölgesine, hatta boynuna kadar yoğun bir masaj tekniğine dayanır. Bu masaj lenf dolaşımını hızlandırır. Lenf sisteminin en önemli özelliği vücutta ödem ve toksinlerin yok edilmesi ve dolaşım sisteminin düzenlenmesidir. Mesleki bozukluklar, gün boyu ayakta veya masada sürekli oturan insanlarda çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Bu bozukluk hem kan dolaşımı hem de lenfatik dolaşımı etkiler. Lenf dolaşımı birçok hastalık, özellikle de selülit tarafından engellenmektedir.

            Bu tedavide lenfatik dolaşım, lenfatik akış doğrultusunda farklı kuvvetlere basınç uygulayarak hızlandırılır. Her lenf drenajı seansı yaklaşık 30-35 dakika sürer. Cihazımız 10 farklı programa sahiptir. Her programda, 30 ila 120 mm / Hg arasında değişen basınç kuvveti hastaya programlanır. Uygulama ağrısızdır. Özellikle vücuttaki ödem, ağırlık ve ağrı hissini azaltmaya yardımcı olan çok rahatlatıcı ve rahatlatıcı bir masaj. 10-15 seanslık yapım sonrasında selülit dolaşımı artar ve toplanan sıvılar giderek dağılır. Böylece yağ hücrelerinin şişmesi azaltılır ve kişi formun farkına varır.

            Vücutta istenmeyen saç ve kürklerden kurtulmanın farklı yolları vardır. Bu, “Lazer Epilasyon” ile de mümkündür. Saç tıraşı, klasik uygulamalardan biridir; ancak tıraş edilen bölgedeki kıllar yakında daha yoğun hale gelir; kullanılan tıraş bıçağının veya başının tahrişi ve bazen de hijyenik faktörlere maruz kalan deri enfeksiyonları, alternatiflere yoğun ilgi gösterdi. Dilden kurtulmak için kullanılan çeşitli kozmetik bantlar ve yapıştırıcılar sıkça uygulanan yöntemlerdir.

            Bölgesel yağlamada kullanılan birçok yöntem ve birçok alet vardır. Bu yöntemlerden birisi “soğuk lipoliz” yöntemidir. Sistemin en son teknoloji ile yapıldığını söyleyebiliriz.

            Bu koşullar altında, büyük şehir hayatında yoğun bir iş temposu vardır. Bu geçici ortamdaki birçok insan masada oturarak ya da oturarak çalışır. Yeterli veriye sahip olmayan insanlar bir süre sonra kilo vermeye başlarlar. Aşırı kilolu sorunun çağımızın problemi olduğunu söyleyebiliriz.

            Doğru yemeğe başlamaktan ve vücudunuza uymaya devam etmekten etkili olan bu programlar, genellikle diyet merkezi olarak belirlenmiştir. Yapılması gereken sporlar, kontrol edilecek metabolizma ve vücuttaki yağ oranı gibi bilgiler, bireyler için sağlıklı programların kaldırılması için özellikle önemlidir.

Yazı ile ilgili Tepki İfadeniz

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Sosyal Hesaplarda Paylaş

Önceki Yazılar
Beylikdüzü Dermapen
Sonraki Yazılar
Beylikdüzü Radyofrekans

0 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir