Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Beylikdüzü Lazer Epilasyon

Beylikdüzü Kalıcı Makyaj

Beylikdüzü Kalıcı Makyaj

Beylikdüzü Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

            Kalıcı makyaj operasyon gerektiren bir durumdur. Acısız bir şekilde anestezi ile birlikte gerçekleştiriliyor. Hazırlanan boyalar derinin altına uygulanıyor. Bu boyalar alerjiye karşı korumalı olduğu için herhangi bir zarar vermiyor. Bunun yanında kalıcı makyaj koku yapmaz. Veya bu uygulama yaptığınızda size herhangi bir zarar vermez.

            Dövme uygulamasına benzer. Cildinizde çok büyük kusurları olmayan kişilerde bu işlemler başarı ile gerçekleşmektedir. Bakımlı ve güzel görünmek isteyenlerin ilk tercihlerinden birisidir. Genç görünmek için kalıcı makyajın etkisi mevcuttur. Bu tür makyajlar kadınların vazgeçilmezidir. Genellikle makyaj yapmaktan sıkılmış veya uygun vakit bulamayan kadınlar bu işlemi gerçekleştiriyor. Kalıcı makyaj insan psikolojisine olumlu etki bırakıyor. Kendisini daha bakımlı ve güzel hisseden biri için bu durum oldukça olumludur.

kalici-makyaj

Kalıcı Makyaj Ne İşe Yarar?

            Kalıcı makyaj denilince ilk akla gelen bölgeler dudaklar, kaşlar veya gözler oluyor. Çünkü en çok bu bölgelere kalıcı makyaj uygulanıyor. Ancak kişi bir rahatsızlık geçirir ise saç dökülmesi veya derideki pigment değişimi gibi sorunlar görülüyor ise bu hastalar için bir çare olabiliyor.

 Kalıcı makyajda kullanılan malzemelerde yani boyalarda herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Bu nedenle zararsızdır. Eğer alerjiniz var ise makyajlar alerji testine tabi tutuluyor. Böylece sizin zarar görmeniz en aza indirgenmiş oluyor. Kalıcı makyajlar kimyasal olmadığından dolayı çok uzun süre vücutta durmaz. En fazla 5 yıl sonra izi kaybolur. Bu süre içerisinde kalıcı makyajı yenilemek gerekiyor. Ancak bu durumu avantaja çevirebilirsiniz. Yaptırdığınız makyajı yaptırdıktan 3 yıl sonra artık beğenmiyorsanız veya sıkıldıysanız zaten zamana bağlı bir şekilde makyaj kaybolacaktır. Buda sizin lehinize sonuçlanacaktır.

 Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

            Kaş için kalıcı makyajlarda kaşları şekilsiz veya dağınık olanlar için uygulanan yöntemdir. İlk olarak uygun renk seçeneği ile pigment belirlenir. Uygulama iğnesi ile birlikte işlem uygulanır. İşlem yapıldıktan 2 hafta sonra tekrar kontrol edilir. Bu şekilde renk tonlarının uygulanan makyajla uyumlu olup olmadığı saptanmış olur. Kalıcı makyajlar sonsuza dek kalmaz yapılan işin kalitesine göre süreler değişir. 9 Aydan 5 yıla kadar bu süreç değişebilir. Uzun süre dayanması için bazı kişiler balm kullanır.

            Dudak için kalıcı makyajlar daha çeşitli renk seçeneğine sahiptir. Mor renkten gülkurusu rengine kadar o dönem hangi makyaj popüler ise o işlem kolaylıkla gerçekleşmektedir. Dudak çizgisinden başlanarak işlem gerçekleştirilir. Bu işlem renk ile birlikte dudağa dolgunluk hissi verir.

            Eyeliner için makyajlar ise kaş makyajı ile benzerlik gösterir. Bu makyaj dikkat ve çok fazla özen gerektirir. Kirpik diplerinden istenilen uzunluklarda ve inceliklerde yapılır. Bu işlemde istenilen her renk uygulanabilir. Makyaja yeni başlayanlar için bu uygulama oldukça yararlıdır.

            Kalıcı makyaj uygulamalarında seçilen yer veya uzman çok önemlidir. İstanbul’da Beylikdüzü, Kadıköy ve daha birçok ilçelerde bu işlemler gerçekleşmektedir. Yaptırmak isteyen kişilerin araştırmalarını iyi yapmaları ve ucuz diye kalitesiz işleri kendilerine layık görmemeleri gerekir.

Yazı ile ilgili Tepki İfadeniz

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Sosyal Hesaplarda Paylaş

Önceki Yazılar
Beylikdüzü Lazer Epilasyon
Sonraki Yazılar
Beylikdüzü Cilt Bakımı

0 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir