info@beylikduzulazerepilasyon.com  |  0 212 924 8663
Sosyal medya :

S.s.S

Cilt bakımı ne sıklıkla yapılmalıdır ?

Dört ayda bir kere olmak üzere toplamda yıllık 3 kez cilt bakımı yaptırmanız tavsiye edilir. Tavisye edilen bu sürenin sebebiise ciltteki yağ salgısından dolayı oluşmakta olan siyah noktalar, yağ bezleri ve gözenekler de biriken yağların ciltten arındırmaktır.

Profesyonel cilt bakımının amacı nedir ?

Ciltte oluşan sivilce(akne), kuruma ve kırışmaların önüne geçmek için cilde doğal su ve yağ dengesini korumanız gerekiyor. Gözeneklerinizin tıkanmasını önlemek ve toksinlerin atılımının devamının sağlanması gereklidir. Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile taze ve canlı cildin ortaya getirilmesidir.

Kuru cilt özellikleri nelerdir ?

Kuru bir cildin mat bir görünümü vardır. Herhangi bir durumlarda çok çabuk kızarabilir yapıda olmasıdır. kuru bir cilt soğuk havalarda ve duştan sonra çok gerilir. Pul pul şeklinde dökülmeler olabilir. Aynı zamanda erken yaşlar içerisinde göz, ağız ve burun çevresinde kırışıklıklar başlar. Bu yüzden kuru cildi olanların kesinlikle cilt bakımı yaptırmasını öneriyoruz !

Yağlı cilt özellikleri nelerdir ?

Kuru cilde göre daha çok parlak bir görünüme sahip bir cilt yapısıdır. Burun ve yanak bölgelerinde gözelenekler açıktır. Fakat bu açık olan gözeneklerin içi siyah noktalarla doludur. Bu tip cilde sahip olanların makyajın ciltte kalma süresi malesef çok azdır. Cilt çabuk sarkmaya müsaittir.

Karma cildin özellikleri nelerdir ?

Bu tür cilde sahip olan insanların burun, alın, ve çene çevresi yağlıdır. Yanak ve göz çevresi her zaman kuru bir yapıdadır. Yanak bölümünde sivilce artımı gözle görülebilir.

Cilt bakımına kaç yaşında başlamalıyız?

Yaşınıza ve cilt yapısına bağlı olarak 18-20 yaş arasında başlamanızda herhangi bir sorun yoktur. Fakat erken yaşlarda başlanılan bu işlem sürekli tarafımızca gözetim altına alınarak ilerlenmelidir. Diğer yandan da bu yaşlarda başladıysanız kesinlikle doğal ürünler kullanılmalıdır. Temizlemeye yönelik doğal ürünler olması gerekir.

Cilt bakımını ne sıklıkla yaptırmalıyız ?

İdeal ve tavsiye ettiğimiz süre ayda 1 kezdir.

Göz altı morlukları ve torbaları neden oluşur ?

İlk etapta bu durum genetik olarak oluşabilmektedir. İlk öncelikle yapmanız gereken bu durumun genetik olup olmadığını kararlaştırmanızdır. Diğer nedenler ise yorgunluk, uykusuzluk, sinir, stress ve gözü aşırı yoran bilgisayarlar v.s olabilir. Bir diğer neden ise göz çevresindeki lenf sisteminin yeterince çalışmaması nedeni ile kirli kanın göz altlarında toplanıyor olması yada kan damarlarının cilt yüzeyine çok yakı olması olabilir.

Gözaltı torbaları ve morluklar nasıl önlenebilir?

Çok fazla bilgisayar başında çalışıyor,okuyor,dikiş-nakış gibi işlerde uğraşıyor, yada araba kullanıyorsanız sık aralıklarla gözlerinizi kırpıştırmanız,eğer direksiyon başında değilseniz her 45 dk’da bir gözlerinizi 5 dk kapatıp dinlendirmeniz. -Akşam yatmadan önce ılık papatya çayı poşetlerini 30 dk boyunca kapaklarınıza koymanız. -Bir buz kalıbını göz altlarımızda gezdirmeniz. Ya da nemlendirici özellikteki bir göz kremini masaj yaparak göz çevrenize uygulamanızı önerebiliriz.

Göz çevresi neden çabuk kırışır?

Çünkü göz çevresi derisi yüzün en ince hassas ve dayanıksız bölümüdür.

Kırışıklıkları önlemek için neler önerilebilir?

Bol su içmek, sigara kullanmamak, çok makyaj yapmamak, fazla güneşlenmemek, doğru kozmetik ürünleri kullanmak, düzenli bakım yaptırmak ve göz çevresi için özellikle gözlük kullanmak önerilebilir.

Yaş ilerledikçe cilt neden sarkar ?

Bu hücresel faaliyetlerin yavaşlamasına bağlı olarak cildin bağ dokusunun zayıflaması ile ilgili bir durumdur. Hücre yenileyici sıklaştırıcı toparlayıcı ve nem depo edici özellikle kolajen ve elastin içerikli krem-ampul gibi ürünlerin düzenli olarak kullanılması. Ayrıca yüz ve boyun kaslarını çalıştırıcı egzersizler yapılması cilt sarkmalarını önlemek için faydalıdır.

Siyah noktalar neden oluşur?

Siyah noktalar karma ve yağlı ciltlerde oluşur. Deri altındaki yağ hücrelerinin fazla sebum(yağ) salgılaması sonucunda bu yağ cilt yüzeyindeki gözenekleri tıkar ve cildin hava ile teması sonucunda oksitlenerek rengi koyulaşır ve siyah noktaya dönüşür. Düzenli cilt bakımı uygulamaları ile gözle görülür derecede azaltılabilir.

Sivilceleri sıkmak doğru mudur ?

Bu kesinlikle çok hatalı bir davranıştır. Çünkü her sivilce sıkılmaz ve sıkılmaması gerekir. Aksi taktirde ciltte leke kalmasına yada bu sivilcelerin artmasına neden olabilir. Cilt bakımı ancak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Ameliyatsız yüz germe nasıl uygulanır?

Ameliyatsız yüz germe bilgisayar programlı bir cihaz yardımı ile elektrokas stimulasyonu tekniği kullanılarak yüz ve boyun kaslarının egzersiz etkisi yaptırarak çalıştırılması tekniğidir.Bu uygulama sayesinde gevşemiş ve sarkmış cilt dokusu kasların çalışması sayesinde kısa sürede gerilir ve toparlanır.