Lazer Epilasyon Hizmete Girdik !


Beylikdüzü Lazer Epilasyon Faliyete Girdi

M – ONEP LAZER EPİLASYON FAALİYETE GİRDİ

            Birçok insan tüy ve kıl sorunu yaşamaktadır. Bazı kişilerde genetik ve hormonal etkiler sebebi ile tüylenme sorunu görülmektedir. Bu hem görsel anlamda kişiyi olumsuz etkilerken hem de bu tüylerden kurtulma anlamında kişiye ciddi sorunlar çıkarabilmektedir.

            Çok eskiden bu tür durumlar sorun olarak görülmez ve pek uygun olmayan yöntemler ile bu sorundan kurtulmaya çalışılırdı. Jilet, ağda, sir ağda, eldiven ve yakma gibi yöntemler bunlardan en çok kullanılanıdır. Ancak bu yöntemlerde hem acı vermesi hem kalıcı çözüm olmaması hem de tüylerin daha fazla çıkmasına neden olması ile eskisi kadar kullanılmamaktadır.

            Bu aşamada geliştirilen teknoloji ile tüylerden kurtulmak için bir yöntem yaratılmıştır. Birçok insanın istenmeyen tüylerinden kurtulmak için uyguladığı bu yönteme lazer epilasyon denilmektedir. M – Onep lazer epilasyon bu anlamda kaliteli hizmetler vermeyi müşterilerine garanti eden başarılı bir epilasyon merkezidir.

 M – ONEP LAZER EPİLASYON İŞLEMLERİ

            Lazer epilasyon işlemi bir ışık yardımı ile yapılmaktadır. Lazer ışığı, bilinen normal ışıktan farklı olarak tek dalga boyunda ve düz olarak dağılmaktadır. Verdiğimiz lazer epilasyon hizmeti sayesinde istenmeyen tüyler lazer etkisi kullanılarak sağlıklı ve kalıcı bir şekilde yok edilmektedir. Saniyelik atışlar ile cilde uygulanan lazer ışını ile yapılan işlem sonrasında kıla rengini vermiş olan melanin pigmenti bu ışınları emerek sadece kıl köküne ulaştırır ve çevreye zarar vermez. Kıl kökünde yüksek derecede ısı oluşturan bu vuruşlar, kıl köklerini tahrip ederek güçsüzleştirir. Birkaç seans uygulanan bu yöntem ile tüyler tamamen yok olur. Uygulanan seans sayısı ve süresi kişinin tüy miktarına ve tüy gücüne göre değişir.

 Lazer Epilasyon İşlemleri Zararlı Mı?

            Uyguladığımız lazer epilasyon hizmetimizin hiçbir zararı ve yan etkisi yoktur. Yaptığımız lazer epilasyon hizmetinde ışıklar sadece kıl kökünü hedef almaktadır. Ter bezine ya da deriye asla zarar vermemektedir. İşlemlerimiz FDA ve CE onaylı olarak sürdürülmektedir. Kalıcı epilasyon sağladığımız ve zararsız işlem yaptığımız onaylanmıştır. Lazer epilasyon uygulamalarımızda seans süresi ve sayıları işlemin yapıldığı kişiye göre değişmektedir.

            Kişinin kıl yapısı ve yoğunluğuna göre değişen lazer epilasyon işlemlerinde komple bacak ve sırt bölgesi ortalama olarak 1 – 1,5 saat, bikini ve koltuk altı bölgesi ile yüz bölgesi ortalama olarak 10 – 15 dakika, ene ve bıyık gibi bölgeler ise ortalama olarak 2 – 3 dakika sürmektedir. Seans sıklığı da yine kişiye göre değişmektedir. Ancak ortalama 1 – 2 ay arasında değişmektedir.

 Lyra Lazer Epilasyon

            Estetik lazerde ulaşılan son nokta olan Lyra Lazer Epilasyon, FDA onaylıdır. Bu yöntemde hastanın cildini yakma gibi bir sorun yaşanmadığı için herhangi bir yara ya da iz bırakma ihtimali de yoktur. Bu nedenle son derece güvenlidir. Hastanın konforuna yönelik olarak soğutucu ve tarayıcı gibi hizmetler verilmektedir. Tüm cilt tiplerine uygun olan Lyra Lazer Epilasyon, bronz tenli kişilerde de oldukça başarılıdır.

 Med – Lite Lazer Epilasyon

            Hem ağrısız hem de tahrişsiz epilasyon denildiği zaman akla gelen Med-Lite lazer epilasyon, M-Onep lazer epilasyon kliniğinde başarı ile uygulanmaktadır. FDA onayına sahip bu yöntem ile ağrısız ve kolay bir epilasyon yapılabilmektedir.

 Erkeklerde Lazer Epilasyon

            Kadınların olduğu kadar erkeklerin de tüy ve kıl sorunu yaşadığı düşünülerek lazer epilasyon erkeklere de uygulanmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılan bu işlem kalıcı sonuçlar vermektedir. Erkeklerin kıl kökleri daha sert ve daha koyudur. Bu nedenle erkeklerin kıl yapılarına göre en uygun yöntem belirlenerek uygulanır.