Beylikdüzü Ozon Sauna

ozon-sauna

Beylikdüzü Ozon Sauna

 

Ozon sauna, ozon kürünün tüm bedene uygulanması yöntemiyle sağlanmaktadır. Ozon sauna, kan yıkama işlemi olarak bilinmektedir ve alternatif tıp olarak son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Fiziksel sağlık amacıyla, damarların içerisinde ozon dolaşımı sağlanır ve kan temizlenerek, yıkama işlemi uygulanır.

 

Ozon terapisi; damar yolu hastalıkları tedavisinde, fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde, dolaşım bozuklukları ve özellikle erkeklerde cinsel bozuklukların giderilmesinde etkili olarak kullanılmaktadır. Kan tazeleme işlemi olarak da bilinen ozon sauna gençleştirme, fiziksel performans sağlanması, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi hatta stres giderilmesi ve psikolojik rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır. Kanser tedavilerinde de etkili olarak, ozon tedavisi kullanılmaktadır.

 

Ozon Sauna Nedir?

 

Ozon sauna, yarım saatlik seanslarla uygulanan bir sistemdir. Ozon, ”Tanrı’nın Notası” olarak Yunanca isim den gelen ve 3 oksijen atomundan oluşur. Renksiz ve karakteristik kokusu olan kimyasal bir bileşendir. En güçlü dezenfektan olarak bilinen ozon, güçlü okside olma özelliğine sahiptir. Ozon sauna sisteminde bu güçlü özellikleri dezenfekte etmesi ve vücut sistemlerini düzenlemesi için uygulanmaktadır.

 

Ozon Sauna Faydaları Nelerdir?

 

Dolaşım sistemini düzenler, selüloit giderilmesi, toksin atılması, sindirim sistemini güçlendirmesi ve düzenlemesi için kullanılmaktadır. Zayıflama ve yağ yakımı için de uygulanmaktadır. Cilt yenileyici, toparlayıcı özellikleri ile cildin sıkılaşmasını ve güzelleşmesini sağlar. Elastikiyetini zamanla kaybetmiş vücutlarda uygulandığında, zamanla toparla, sıkılaşma ve gençleşme görülmektedir. Bacak ve baldırlar, karın, bel ve yağlı bölgeler gibi alanlarda sarkık cildi toparlar, zayıflama sağlar ve sıkılaştırarak, dinamik bir görünüm sağlar.

 

Ozon Sauna Nasıl Uygulanır?

 

Ozon terapisi sauna şeklinde uygulandığında, ozon sauna kabinine girilerek işlem sağlanmaktadır. Baş kısmı hariç tüm bedene uygulanan ozon nüfus işleminde, derinin 4 ila 6 cm altına ozon salınımı sağlanmaktadır. Cildin alt katmanlarında bulunan yağlanmalar için, yağ parçalamak için gerekli alana erişim sağlanabilmektedir. 4- 6 santim cildin altında bulunan yağ parçaları aralarındaki toksitlerin kolaylıkla atılması sağlanmaktadır. Ozon sauna sistemi, bilinen diğer buhar kabin sistemlerine karşı daha etkili bir yöntemdir.

 

Lenf, kan ve yağ dokularına, cilt yüzeyinden emilerek geçmektedir. Deri gözeneklerinden geçerek, aktif çalışma sağlayan ozon, kasların güçlenmesi, yağ yakımı, cilt temizlenmesinde etkili olmaktadır. Aynı zamanda cilt altındaki bakteri mantarlarını öldürür ve kan dolaşımını hızlandırır.

 

 Ozon Sauna Sağladığı Yararlar Nelerdir?

 

* Detoks etkisi ile toksinlerin atılmasını, zararlı madde atılımını sağlar, kan dolaşımını hızlandırır.

* Zayıflama etkisiyle, sağlıklı fiziksel görünüm sağlar.

* Böbrek fonksiyonlarına katkı sağlar ve güçlenmesine yardımcı olur.

* Bağışıklık sistemini güçlendirir, mikrop ve bakterilerin atılmasını sağlar.

* Hormonların düzenli çalışmasına yarar sağlar.

* Ağrıları azaltır, yorgunluk giderir ve kanda temizlenme sağlar.

* Yaşlı ve ölü hücrelerin atılmasını, genç hücrelerin gelmesini ve ortaya çıkmasını sağlar.

* Selülit giderir, dıştan gelebilecek mikroplara karşı korur.

* Beyin fonksiyonlarını geliştirir.

* Kanser oluşumunu önleyecek yarar sağlar.

* Ruhsal ve zihinsel rahatlık sağlar.