Beylikdüzü Micro Plus

beylikduzu-micro-plus

Beylikdüzü Micro Plus

Micro Plus Nedir?

 

Micro plus diğer adı ile vücut sıkılaştırma ve toparlama programıdır. Bir adet elektro terapi cihazı ile işlem gerçekleştirilir. En üst düzeyde kullanılır ve özel olarak geliştirilmiştir. Elektro terapi fizik tedavi alanında uygulanır. Spor sonrası oluşan sakatlıklarda estetik olarak düzenli hale getirme amaçlı uygulanır. Etkili bir yöntem olmakla beraber güvenilirliğini kanıtlamış tedavi yöntemlerinden birisidir.

 

Micro plus cihazı ile bu yöntem uygulanır. Kas gruplarının micro plus yöntemi ile uyarılarak kasılması sağlanır. Bu işlemden sonra kas tonisitesinin artması sağlanır. Aynı zamanda Enerji ihtiyacının artmasından dolayı çevre alanlardaki yağ dokularının kullanılması ile iş sona erer. Eklem, tendon ve kasın iyileşmesi veya toksinlerin atılması olarak isimlendirilir. Sinir sisteminin birleştiği noktada alt seviyedeki titreşimlerin rahatlama durumu başlattığı EEG ile kanıtlı hale getirilmiştir.

 

Micro Plus Ne İşe Yarar?

 

Micro plus, cihazı lenfatik akışı destekler. Lenfatik dolaşımda ise lenfatik sıvının sorunlarının normal bir pozisyona getirilmesi sağlanması amaçlanır. Mikro sirkülasyonun çoğaltılması gibi şeyler söz konusudur. Mikrosirkülasyonun çoğalması doku çevresindeki revitalizasyon veya cilt tonisitesi bile artar. Micro plus yönteminin hangi durumlarda kullanıldığına dair bilgiler aşağıda içermektedir.

 

Hangi Durumlarda Bu Yönteme Başvurulur?

 

  1. Her türlü selülit tedavisi
  2. Zayıflama
  3. Yüzeysel ve derinlemesine lenf drenaj yapımı
  4. Bölgesel şekil verme
  5. Kas tonifikasyonu ( Karın, Yüz, Bacak, Kol, Popo ve buna bağlı bölgeler.)
  6. Sarkmaya bağlı tedavi yöntemleri
  7. Yüzde cilt elastikiyetinin çoğaltılması
  8. Ağrı veya Ödem bacaklarda yorgunluk hissedilmesi
  9. Premenstruel ödem oluşması

 

Micro Plus Nasıl Uygulanır?

 

Micro plus yöntemi lenfatik akışı destek hale gelecek ve sıvı akışı sırasında sorunun normal bir pozisyona gelmesini sağlayacaktır. Bu alanda bir birikim var ise bu microsirkülasyonun çoğaldığına dair bir işarettir. Micro Plus yöntemi ile vücuttaki toksinler atılarak temizlenir. Detoksifikasyon sağlar. Dokudaki cilt tonalitesini çoğaltır. Micro Plus yöntemi ile ödem atma bu şekilde çalışmaktadır. Micro plus aynı zamanda selülit tedavileri içinde kullanılmaktadır. Uyarı tedavisi deriyi pürüzsüz yapar. Metabolizma ile lenf bezini canlı hale getirir. Daha iyi çalışmasını sağlar. Aynı zamanda kasları sıkılaştırır.

 

Dokudaki toplanmış sıvıları vücuttan atar. Bunların yanı sıra Micro Plus zayıflama konusunda tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemde kaslar uyarılmaktadır. Uyarı sonucunda kaslar dokunun çevresindeki yağı enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanır. Böylece zayıflama tedavisi oldukça kolay bir yöntemle çözülmüş olur. Bunun gibi tedavi yöntemlerinde Eklemlerin, kas tonunun korunması veya toksinlerin atılması bu yöntemde tropik etki olarak isimlendirilir.

Micro Plus tedavi yönteminde hangi bölgeye uygulama yapacağınıza göre aşağı yukarı süreler bulunmaktadır. Yüz uygulaması için yarım saat, Selülit uygulaması için 40 dakika, karın, kol, sırt, göğüs uygulamaları için 20 dakika, Tüm vücudunuza uygulamak için ise 2,5 – 3 saat süresi bulunmaktadır.