Beylikdüzü Mezoterapi

Mezoterapi-beylikduzu

Beylikdüzü Mezoterapi

MEZOTERAPİ UYGULAMASI HAKKINDA BİLİNMEYENLER

            Beylikdüzü Lazer Epilasyon Zamanla deri altına meydana gelen yaşlanmaya bağlı eksiklikler ortaya çıkmaktadır. Bu eksikliklerin başında vitamin, mineral ve aminoasitler gelir. Mezoterapi yöntemi ile bu zaman içerisinde kaybolan eksiklikler giderilmektedir. Son yıllarda iğneli mezoterapinin sonlanması bu tedavi yöntemine olan ilgiyi bir kat daha arttırmaktadır.

            İğnesiz olarak uygulanan bu tedavide düzenli seanslar son derece önemlidir. Deri altına enjekte edilen bu karışımlar ilerleyen seanslarda fayda sağlamaktadır. Genellikle hedeflenen bölgeye uygulanmaktadır. İstenilen bölgeye uygulandığı sürece başarı oranı daha da yüksektir. Yan etkisi olmadan ağrı ve acı çekmeden mezoterapi yaptırabilirsiniz. Sağlık açısından kesinlikle bir zararı yoktur.

 Mezoterapi hangi bölgelere uygulanmaktadır?

            Mezoterapi saç, yüz, selülit ve bölgesel zayıflama şeklinde uygulanmaktadır. Her bölgede amaç onarmak ve geçmiş yıllarda kaybedilen hücre yeniliğinin tekrar kazanılmasını sağlamaktır. Saç mezoterapisi özellikle saçı seyrek olan toplum kel olarak adlandırılan kişiler tercih eder. Aynı zamanda normalde fazla dökülen saçların durdurulması için de yapılır. Dökülmeye karşı alınan önlem ile mevcut saçların güçlenmesi de sağlanır. Saç bölgesine uygulanan karışımlar kıl köklerinin ihtiyacı olan foliküllerin enjekte edilmesiyle daha sağlıklı hale gelir. Yüz bölgesine uygulanan mezoterapi ise yaşlanmayı geciktirmek amaçlıdır. Özellikle yılların verdiği kırışıklıklar bu tedavi ile sonlanır.

            Beylikdüzü Kalıcı Makyaj Aynı zamanda yaşlanmaya bağlı oluşan lekeler de bu sayede kaybolur. Yüzde meydana gelen sarkmaların da toparlanmasına yardımcı olur. Mezoterapi sırasında hazırlanan karışımın deri altı dokuya enjekte edilmesi yüz bölgesinin daha gergin ve soft görünmesini sağlar. Yüz bölgesine enjekte edilirken kullanılan iğnelerden hoşlanmıyorsanız dermoroller yöntemini de tercih edebilirsiniz. Silindir bir tambur ile hazırlanan karışım yedirilir. Silindir tamburda yer alan küçük çelik iğneler derinin karışımını alabilmesi için küçük boşluklar açar. Bu şekilde de başarı sağlanır. selülit ve bölgesel zayıflama için de hazırlanan karışımlar deri altına ulaştırılır.

 Mezoterapi tedavisinin uygulama süresi nasıldır?

            Bu tedavi yönteminde ilk bir ay haftada bir düzenli seanslara gitmeniz gerekir. İkinci ayda ise haftada iki defa gitmek gerekir. Sonraki dönemlerde ise ayda bir gitmek yeterlidir. Hastanın isteği doğrultusunda bu seanslar esnetilebilir.

 Mezoterapi uygulaması kimlere yapılması uygundur?

            Uygulanan bölgeler göz önünde bulundurulursa 18 yaşından itibaren her birey rahatlıkla bu tedavi yöntemini tercih edebilir. Erken yaşta başlayan saç dökülmelerinin durdurulabilmesi için 18 yaş idealdir. Ergenlik dönemi sonrasında meydana gelen fazla kilolar mezoterapi yöntemiyle kontrol altına alınabilmektedir. Orta ve ileri yaş grubunun da selülit ve yüz bölgesi için tercih edilebilir. Mezoterapi uygulanan birçok yönteme göre oldukça avantajlıdır. Çünkü cilt bakımı hasarlı olan ya da onarılması gereken bölgeye uygulandığı için kesin başarı elde edilir.

            Kan dolaşımına kesinlikle etkisi olmadığı için sağlık açısından da uygundur. Metabolizmanın çalışmasına da etki etmemesi bu tedavi yöntemine ilgiyi arttırmaktadır. Bu tedaviye başlamadan önce bünyeniz alerjik olup olmadığını mutlaka kontrol ettirmelisiniz. Alerjinizin olması beklenmedik reaksiyonların oluşmasına da neden olabilir.