Beylikdüzü Kimyasal Peling

kimyasal-peeling

Beylikdüzü Kimyasal Peeling

PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN KİMYASAL PEELİNG ŞART!

            İlerleyen yaşlarda bozulan cilt dokusunun tekrar canlanması için birçok farklı yöntem vardır. Özellikle bayanların olmazsa olmazı arasında yer alan kimyasal peeling başarının yüzde yüz alındığı bir işlemdir. Cildin canlandırılması amacıyla hazırlanan karışımın cilde sürülüp soydurulması işlemidir. Bu işlemler yüzeysel, orta ve derinlemesine olmak üzere ayrılmaktadır. Genellikle cildin alacağı vitamin kimyasal peeling ile de yapılmaktadır.

 Kimyasal peeling ne zaman yapılmalıdır?

            Özellikle 40 yaş üstü bayanların yüzünün belirli kısımlarında meydana gelen kırışıklıklar belli bir süre sonra rahatsız edici bir hal alır. Bayanların bu kırışıklıklarının giderilmesi için tercih ettiği bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda ciltte meydana gelen derinlemesine oluşmuş lekelerin kaybolmasında da etkilidir. Ergenlik döneminde meydana gelen derin akne izleri bu tedavi ile tamamen ortadan kalkar. Ergenlik dönemini atlatan bireylerin güzel görünme takıntısı her zaman ön plandadır. Dolayısıyla yüzünün pürüzsüz görünmesi son derece önemlidir. Kimyasal peeling ile ergenlikte meydana gelen lekelenmelere veda edebilirsiniz.

 Kimyasal peeling uygulaması ne kadar sıklıkla yapılmalıdır?

            Peeling uygulamasının olacağı bölgeye bağlı olarak seanslar kısalır ya da uzayabilir. Peeling bölgenin seviyesi de seansların ne kadar olduğunu belirler. Yüzeysel bir bölgede peeling işlemi yapılacaksa 2 ya da 4 hafta aralıklarla 4-8 seans gidilmelidir. Orta seviyede bir işlem ise 2 ya da 4 hafta aralıklarla 2-4 seans uygundur. Derinlemesine bir peeling uygulamasında tek seans yeterli olacaktır. Tamamen ters bir mantık ile peeling işlemi yapılmaktadır. Seanslara devamlılığın olması başarı elde edilmesi açısından önemlidir. Bu yüzden de peeling randevularınızı asla ihmal etmemeniz gerekir.

 Kimyasal peeling sonrası dikkat edilecek hususlar nelerdir?

            Kimyasal peeling genellikle kış aylarında daha uygundur. Özellikle uygulama yapıldıktan sonra direk güneş ışınlarından yüzünüzü mutlaka korumalısınız. Peeling işleminden sonra bir kaç saat makyaj yapılmaması ya da kimyasal herhangi bir nemlendirici sürülmemesi gerekir. Cildinizin yaşadığı köklü değişime ayak uydurabilmeniz için belirli bir süre dikkat etmeniz gerekecektir. Kimyasal peeling sonrası güneş ışınlarına maruz kalmanız söz konusu ise 30 dakika yüzünüze bir şey sürmeden bekledikten sonra güçlü güneş koruyucu kullanmalısınız. Yaz aylarında son derece riskli olması sebebiyle genellikle cilt bakım uzmanları kış aylarını önermektedir. Güneş ışınlarının direk gelmesinden korunmak için şapka ve güneş gözlüğü de kullanabilirsiniz. İşlem sonrasında bir gün süre ile duş almamanız gerekir. Bir gün sonrasında alacağınız duşun da ılık olmasına dikkat etmelisiniz.

            Kimyasal peeling sonrasında en az üç gün süreyle makyaj yapmamanız sağlıklıdır. Üç günün sonrasında makyaj yapabilirsiniz. Kimyasal peeling güzel ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayan mükemmel tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemine başvurmadan önceden mutlaka dermatoloji uzmanı ile görüşmelisiniz. Tamamen doktor kontrolünde bu tedaviye başlayabilirsiniz. Alanında uzman kişileri tercih etmeniz de son derece önemlidir. Pürüzsüz cildin mimari olan kimyasal peeling bayanların her yaşta harika görünmesine yardımcı olan bir yöntemdir.