Beylikdüzü Dövme Silme

beylikduzu-dovme-silme

Beylikdüzü Dövme Silme

            Dövmeyi sildirmek isteyen kişilerin öncelikle ne tarzda bir dövme yaptığı ve ne kadar süre geçtiği konusunda doktorların bilgisi gerekir. Dövme sahibi olan kişinin dövmesi açık renklerle kaplıysa silinmesi biraz daha uzun sürecektir. Dövme sildirme işlemi sadece lazer ile kalıcı ve acısız bir çözüm sunmaktadır. Koyu renkli dövmeler genellikle vücut üzerinde belirgin olur ve derideki tabakadan kalkması daha kolay gerçekleşir.

            Açık renkli dövmeler tabaka üzerinden pek belli olmadığından dolayı silinmesi oldukça zordur. Dövme sildirme işlemi yapıldıktan sonra vücut üzerinde kabarma ve benzeri sorunlar ortaya gelebilir ve bu gayet olağan bir durumdur. Kabarmanın sebebi ise dövmelerin vücuttaki deri altına kadar işlenmesi ve deriyle bir bütün hale geldiği içindir. Kimyasal maddesi çok olduğundan dolayı bir dövmenin silinmesi için en az beş hafta gerekmektedir. Doktorlar bu beş hafta içerisinde dövmenin rengine ve şekline göre süre belirlerler. Eğer normal standartlarda bir dövme ise beş hafta içerisinde gerçekleşir. Eğer dövme çok büyük ve açık renkliyse bu süre yedi haftaya kadar çıkabilir.

            Her dövmenin yapısı ve tabakası farklı olduğundan dolayı çıkarılma işlemi de farklılık gösterebilir. Dövme silindikten sonra kişinin güneşe çıkmaması ve güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. Silinme işlemi sonrasında kremle birlikte silinmenin yapıldığı yere masaj gibi uygulanması gerekmektedir. Kremin o tabakayı koruması ve enfeksiyona karşı da temiz tutması gerekmektedir.

 Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Uygulanır?

            Sildirme işlemi yapılacak kişinin dövmesinin ne kadar süre boyunca vücutta durduğu hesaplanır. Daha sonrasında sildirme işlemi başlatılır. Bu işlem lazer teknolojisiyle olduğundan dolayı acısız ve başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır. Kişinin dövmesi açık renkse bu süre biraz daha uzayacaktır. Yağ lazer teknolojisi kullanıldığı için dövmenin rengi ilk etapta şeffaf bir hal alır. Daha sonra lazer ile üzerinden geçilerek silinme işlemi başlatılır. Dövmenin vücut üzerinde yaygınlaşması başlamışsa ve bir kaç yılı geçmişse silinme işlemi sırasında kanlanma ve vücut üzerinde şişlikler meydana gelir. Silinme işlemi sonrasında ise şişliğin ve kanlanmanın daha çok olmaması için enfeksiyondan koruyan kremler tavsiye edilmektedir.

 Dövme Sildirme Nasıl Gerçekleşir?

            Öncelikle dövmenin vücutta hangi kısma yapıldığı oldukça önemlidir. Kemiklerin üzerine yapılan bir dövme ile et üzerine yapılan bir dövme birbirlerinden farklıdır. Kemik üzerinde olan dövmenin silinme işlemi bir veya iki seans kadar uzayabilir. Et üzerindeki dövme ise kemiğe göre iki seans daha erken işlemin bitmesine yardımcı olur. Kalıcı bir dövme silinmesi için lazer teknolojisi dışında başka bir teknoloji silemez. Acısız ve vücutta yara bırakmamak için lazer teknoloji tavsiye edilmektedir. Nd yağ lazer kullanılarak dövmelerin kolay bir şekilde silinmesi ve vücut üzerinde herhangi bir bozukluk bırakmaması için silme işlemi yapan kişi profesyonel olmalıdır. Dövme sildirme işlemi sırasında dövmenin konumuna göre seans süreci belirlenir.