Beylikdüzü Anti Aging

beylikduzu-anti-aging

Beylikdüzü Anti Aging

Anti Aging Nedir? Ne İşe Yarar?

            Anti aging Türkçe karşılığı yaşlılığa karşı olarak bakım demektir. Her yerde yaşlılık artıyor. Bu nedenle insanlar bu yönteme başvuruyorlar. Anti Aging yönteminin amacı cildi yenilemek ve düzenlemektir. Bu işlem hem kadında ve erkekte 2 farklı şekilde yapılır. Bir diğer ise insanlarda gittikçe azalan cinsel gücü arttırmaktır. Bir diğer amacı ise eğer insan vücudu bir hastalığa yatkın ise veya var ise bunu önceden teşhis edebilir. Bu sayede erken tanı konularak kişinin tedavisine başlanır. Tedavisi süresince yaşam kalitesi arttırılır. Bu yöntem ile insanlar genç kalmayı alışkanlık hale getirmeyi amaçlıyor. Tedavinin amacı da budur.

            Anti aging uygulanırken kişiye check-up yapılır. Bu sayede organların sağlığı kontrol edilmiş olur. Vücutta bulunan savunma mekanizmaları yaşlar ilerledikçe savunmasız hale gelebiliyor. Bu yöntem, savunma mekanizmasının yeterince güçlü durumda olup olmadığını anlaşılabilir hale getiriyor. Organlar sağlıklı durumda değil ise savunma mekanizmasının güçsüz olduğu konusunda ihtimaller artabilir.

            Anti Aging amaçlarında kişinin beslenme düzenini dikkate almaktadır. Vücudun vitamin, mineral, kolesterol gibi seviyelerine göz atılır. Vücudunuzda hormonal değişiklikler veya endokrin bozuklukları yaşlanmaya sizi bir adım daha yaklaştırır. Bu gibi bozukluklar yaşlandırmayı hızlandırmaktan başka bir şey yapmaz. Bu kapsamda Anti Aging check-up testlerinde insanların bu tip seviyeleri tespit edilir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olunur.

 

 Yaşlanmaya Neden Olan Faktörler Nelerdir?

            Yaşlanmaya neden olan şeyler başlı başına kötü alışkanlıklar edinmekten geçer. Sağlıksız bir şekilde beslenen, sigara içen, kalitesiz ve rutin işler gerçekleştirmek gibi şeyler yaşlanmayı hızlandıracak faktörlerden bazılarıdır. Bu gibi nedenler genç yaşta olduğunuzu düşünseniz dahi sizi yaşlandırma özelliği vardır. Günümüzde 30 veya 40 yaşında cildi solmuş veya saçları erken beyazlamış insanlar mevcuttur. Siz 40 yaşındasınız fakat dışarıdan insanlar sizi 60 yaşında görebilir. Bu sebeple bu faktörlerden uzak durmak gerekir.

            Başlıca bu tedavilerden önce ise size yaşlanmayı hızlandıran sebepler sunulur. Ve bu sebeplere göre hareket edilir. Başlıca 4 sebep ise şunlardır.

 

Yaşlanmanın 4 sebebi :

 

-Serbest Radikaller

-Azalan Hormonal değişiklikler

-Sağlıksız Yaşam

-Beslenme kültürü

 

 Anti Aging Tedavi Şekli Nasıldır?

            Koruyuculuk amacıyla işlemler gerçekleştirilir. Yaşlanmayı önlemek adına bu yöntemlere başvurulur.

 

-Hormon diagnostiği ve tedavisi

-Beslenme kültürünün ayarlanması

-Erken teşhisler ve danışmanlığı

-Vücut atikliği

-Stres uygulamaları

-Tıbbi kozmetik

 

 Anti Aging Nasıl Yapılır?

            İnsanlar yaşlandığı sırada vücudun kendi kendini onarabilme yetisi kaybolmaya başlar. Düzen kendini düzensizliğe bırakır. Bu gibi zayıflıklara karşı tedavi yöntemleri geliştirilir. Kişideki hücreler ve organizmalar az sürede olsa strese tabi tutulurlar. Bu sayede gen regülasyonunun strese nasıl bir cevap vereceği test edilir. Bunun yapılmasının amacı bu gibi uyarılar sayesinde vücudun sürekli kendini uyarması ve kendi kendini onarma şeklini tekrar geri alması öngörülmektedir. Gen regülasyonu arttırılarak böyle bir sonuç almak mümkündür. İstanbul’da Beylikdüzü gibi birçok ilçemizde bu işlemler gerçekleştirilmektedir.